Son Ziyaret: Hiç olmadı
Girilmedi [Giriş ]
Sona Git

Yazdırılabilir Sayfa | Katıl | Beğendiklerime ekle  
Yazar: Konu: Modern Mechanix (1930)
Birhan

Vesikalık

Gönderiler: 2791
Lokasyon (Şehir/Semt): İstanbul/Türkiye
Hatta Değil

Mood: az şekerli.....

cool.gif gönderi 22-7-2010 de 01:19
Modern Mechanix (1930)

Hemen hepimizin bildiği veya duyduğu bir gerçek vardır, milletimiz çizgi roman, çizgi film, bilim kurgu sevmez! Anneler yakalarsa çizgi romanları atar, babalar harçlık vermez, hep gizlice okunur çizgi romanlar, bilim kurgu kitapları, Türk hayal peşinde koşmaz!

Oysa insanlığı ileri götüren, yaratıcılığı geliştiren tek gerçektir hayal.
Çizgi romanların, bilim kurgunun çöpe atılmadığı ülkelerde yeşerir teknoloji ağacı, bu gün dünya lideri yapmıştır hayal gücü kendini baş tacı edenleri.

Bu bulduğum link 1930 yılında çıkmaya başlayan Modern Mechanix dergisi arşivine ait. Elbette ben sadece havacılık kısmı ile ilgilendim ama tamamını incelemenizi tavsiye ederim. Bu derginin özelliği günün teknolojisi ve yeniliklerinin yanı sıra "Geleceği" de tasvir etmesi. Dil bilmesenizde önemli değil, resimler çok şey anlatıyor. Bu dergide günümüzün icadı, modern çağın mucizesi sandığınız pek çok şeyin aslında ne kadar öncenin hayali olduğunu ve 1930 larda yapılmış olduğunu görüp şaşıracaksınız. Annelerimiz cep telefonunun meşhur Uzay Yolu dizisinden doğduğunu bilmez, ne anlıyorsunuz yeşil derili sivri kulaklı adamın dediklerinden yalan bunlar der geçerdi, o diziyi yapanların anneleri ise çocuklarına böyle dergiler alsınlar diye harçlık verirlerdi......

http://blog.modernmechanix.com/category/transportation/aviation/

Birhan Taşkıran, 1965
Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim.
Olur ya ...
Kalp durur ...
Akıl unutur ...
Ben dostlarımı ruhumla severim.
O ne durur ne de unutur...
Mevlana
Kullanıcı Profilini Görüntüle E-Posta Kullanıcı Kullanıcının Sayfasına Git Kullanıcının Tüm Gönderilerini İzle ÜDÜ Üye

Başa Git