Son Ziyaret: Hiç olmadı
Girilmedi [Giriş ]
Sona Git

Yazdırılabilir Sayfa | Katıl | Beğendiklerime ekle  
Yazar: Konu: Ne kadar iştah kabartıcı değil mi?
samet
Üye

Gönderiler: 81
Lokasyon (Şehir/Semt): Orhangazi/BURSA
Hatta Değil

[*] gönderi 21-7-2010 de 19:49
Ne kadar iştah kabartıcı değil mi?

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1108225 linkte ki model yapımı ve yüzdürülmesiyle bana çok iştah kabartıcı geldi,tekneler hakkında bilgim yok sanırım buggy deniliyor bu tip tekne modellerine,modelde kullanılan elektrik motor donanımı da artık ilgili olsun olmasın her modelcide var sanırım, yani bir çok elektro model uçuran modelci bu tip teknede yapabilir ,arıza cıkması durumunda acıkta kalan modeli almak için bir çift paletimde var hatta iznik gölünde kanoda kiralanabiliniyor yaz sezonu olası dolayısıyla :)))

Samet Yanardağ/1986
Kullanıcı Profilini Görüntüle E-Posta Kullanıcı Kullanıcının Tüm Gönderilerini İzle ÜDÜ Üye Bu kullanıcının MSN i var
Birhan

Vesikalık

Gönderiler: 2791
Lokasyon (Şehir/Semt): İstanbul/Türkiye
Hatta Değil

Mood: az şekerli.....

[*] gönderi 22-7-2010 de 00:19

Bataklık botları en sevdiğim modellerdendir. Yapomı son derece kolay, 3cm su, kar, buz hatta çimende gidebilir, sürüşü oldukça keyifli bir o kadarda zor olan model tiplerinden biri. Çok kolay takla atmak gibi bir huyları olduğu için sert hareket kaldırmazlar. Günümüzün 100W lık fırçasız motoru ve 1200mA LiPo batarya ile 40cmlik bir tanesini 20-40dk civarında kullanmak mümkün ancak bu donanımla anlamsız hızlara ulaşabiliyorlar dikkatli olmak lazım.

5cm lik izolasyon köpüğünden 40x22cm lik bir blok kesin, 40cm lik kenarın bir tarafını yuvarlayın, kalıcı bir model olmayacak ise a) ucuz yol: Şeffaf mutfak folyosu ile kırışıksız sarın, b) pahalı yol: THK dan alabileceğiniz kaplama filmi ile kaplayın. c) Kalıcı bir model olacak ise, 30dk lık epoxy veya 3m77 sprey yapıştırıcı ile 1mm balsa kaplayın, zımparadan sonra talk pudrası karıştırılmış vernik ile 3 kat geçin. ince bir zımparadan sonra selülozik boya ile istediğiniz gibi boyayın. Motorun ve dümenin yerleşimi size kalmış. Denge için bataryayaı tekne sudayken burnu çok az batacak şekilde yerleştirin. Deneyen olursa burada görmek isterim :D Ben tarif ettiğim yöntemle hemen her yaz ve kış bir tane muhakkak yaparım. Kışın karda veya yazın çimde takla sonrası batma tehlikesi olmadığı için daha garanti oluyor, gerçi köpğk tekne asla batmıyor ama ters dönünce motor ve batarya durumdan pek hoşlanmıyor. :baddevil:

Birhan Taşkıran, 1965
Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim.
Olur ya ...
Kalp durur ...
Akıl unutur ...
Ben dostlarımı ruhumla severim.
O ne durur ne de unutur...
Mevlana
Kullanıcı Profilini Görüntüle E-Posta Kullanıcı Kullanıcının Sayfasına Git Kullanıcının Tüm Gönderilerini İzle ÜDÜ Üye
Cep Telefonu Ürünleri!

Başa Git