Son Ziyaret: Hiç olmadı
Girilmedi [Giriş ]
Sona Git

Yazdırılabilir Sayfa | Katıl | Beğendiklerime ekle  
Yazar: Konu: batarya olarak ne kullanmalıyım
koroglu34
Junior
**

Gönderiler: 22
Lokasyon (Şehir/Semt): istanbul/ümraniye
Hatta Değil

[*] gönderi 18-4-2010 de 20:49
batarya olarak ne kullanmalıyım

strafordan yaptığım uçağı neyle besleyeceğimi bilmiyorum. motor olarak FC E-MAX 28-12 Fırçasız dıştan dönen 1534kV motor , esc olarak da Hobbyking SS Series 18-20A ESC kullandım kanat açıklığı 1 metre civarı üstten kanatlı bir eğitim uçağı. bu uçağı ne ile besleye bilirim. ni-cd pil bağlasak uçarmı . uçarsa tavsiye edebileceğiniz bir batarya varmı acaba. kuru akü felan da olabilir. lipo işine girmek istemiorum şimdilik. bu hobiye yeni başladım. lipo pil şartmı.
Kullanıcı Profilini Görüntüle Kullanıcının Tüm Gönderilerini İzle ÜDÜ Üye
modeldelisi
Moderator

Vesikalık

Gönderiler: 1572
Lokasyon (Şehir/Semt): şirinevler / İSTANBUL
Hatta Değil

Mood: FAST FORWARD >>

[*] gönderi 19-4-2010 de 18:56

Uzun süreli uçuş için ve minimum ağırlık için Lİ-PO pilleri tercih etmek gerekir. Maliyet kıyaslaması yapmak gerekirse, Lİ-PO piller Nİ_Mh pillerden daha ucuza gelir. Hesaplı olması maksadıyla 1000mA 2S yada 3S, 1300 mA 2S yada 3S pil kullanabilirsiniz.

AKLIMI KAYBETMEKTEN DEĞİL, BULMAKTAN KORKARIM !!!!

Caner AKSU 1973

http://modeldelisi.blogspot.com/
http://groups.yahoo.com/group/indoorturk/
Kullanıcı Profilini Görüntüle E-Posta Kullanıcı Kullanıcının Sayfasına Git Kullanıcının Tüm Gönderilerini İzle ÜDÜ Üye modeldelisi's Yahoo
Bilgisayar Ürünleri!
keko
Üye

Gönderiler: 59
Lokasyon (Şehir/Semt): Muğla
Hatta Değil

[*] gönderi 20-4-2010 de 09:26

Alıntı:
Orjinali Gönderen koroglu34
strafordan yaptığım uçağı neyle besleyeceğimi bilmiyorum. motor olarak FC E-MAX 28-12 Fırçasız dıştan dönen 1534kV motor , esc olarak da Hobbyking SS Series 18-20A ESC kullandım kanat açıklığı 1 metre civarı üstten kanatlı bir eğitim uçağı. bu uçağı ne ile besleye bilirim. ni-cd pil bağlasak uçarmı . uçarsa tavsiye edebileceğiniz bir batarya varmı acaba. kuru akü felan da olabilir. lipo işine girmek istemiorum şimdilik. bu hobiye yeni başladım. lipo pil şartmı.

FC 28-12 motora 25A civarı bir esc kullansanız daha iyi olurdu.
Muhtemelen 8 inc pervane kullanacaksınız. Esc ısınabilir ve hatta yanabilir.
1000-1300 mAh civarı Nimh pil paketi (6-8 adet) yapabilirsiniz.
Elinizdeki esc nin zarar görmemesi için 8'li pil paketi yaparsanız 7 inç pervane kullanmanızı öneririm.
Caner beyinde dediği gibi, elektrikli modellere devam etmeyi düşünüyorsanız, lipo pil ve şarjer edinmenizde fayda var.
Kullanıcı Profilini Görüntüle Kullanıcının Tüm Gönderilerini İzle ÜDÜ Üye

Başa Git