Son Ziyaret: Hiç olmadı
Girilmedi [Giriş ]
Sona Git

Yazdırılabilir Sayfa | Katıl | Beğendiklerime ekle  
Yazar: Konu: Printer baskı
murat

Gönderiler: 0
Lokasyon (Şehir/Semt): istanbul
Hatta Değil

Mood: - - - - -

[*] gönderi 23-12-2003 de 03:04
Printer baskı

http://www.modelci.net/sayfa.php?s=22

bu linkdeki "Baskılı Levha Yapımı" konusunu okudum ben baskı levha yapımında farklı ve çok iyi sonuç aldığım bir yöntem kullanıyorum ilgilenenlere aktarmak istedim;
Başlangıcı "Baskılı Levha Yapımı" konusunda anlatılanla tamamen aydı planı sayısal ortama alıyoruz ve bilgisayarımızda kullandığımız garfik editöründe(Ben Photoshop kullanıyorum) birebir ölçülere yüksek çözünürlüğe(200 dpi) ayarlıyoruz, sonra resmimizi baskıda düz çıkması için yatay yönde ters çeviriyoruz (horizantal) ve printerden asetata çıktısını alıyoruz.Asetatı baskıyı uygulayacağımız yüzeye boyasız köşesini ilk koymak suretiyle ve yönünü ayarladıktan sonra bir kerede yatırıyoruz ve hemen bir kenarından yatırdığımız yüzeye bantlıyoruz böylece kaymasını engelledik sonra çizgilerin üzerinden tırnağımız veya başka bir cisimle bastırıp toneri yüzeye aktarıyoruz arada bantsız tarafından kaldırıp eksik kalan yerleri tespit eder ve oralara tekrar bastırır mükemmel bir sonuca ulaşırsınız. İstenirse yüzey çok iyi bir şekilde kurulanmak şartıyla hafifçe nemlendirilebilir.
Kullanıcı Profilini Görüntüle Kullanıcının Tüm Gönderilerini İzle ÜDÜ Üye Bu kullanıcının MSN i var
Birhan

Vesikalık

Gönderiler: 2791
Lokasyon (Şehir/Semt): İstanbul/Türkiye
Hatta Değil

Mood: az şekerli.....

[*] gönderi 23-12-2003 de 14:55

Yazıcı laser mi inkjet mi?
Bazı inkjet yazıcıların arka tarafında zarf girişi var. Eğer yazıcınız bu tipse ve 1,5mm e kadar zarf kabul ediyorsa 1,5mm e kadar olan levhalara doğrudan yazdırmakta mümkün.
Kullanıcı Profilini Görüntüle E-Posta Kullanıcı Kullanıcının Sayfasına Git Kullanıcının Tüm Gönderilerini İzle ÜDÜ Üye
murat

Gönderiler: 0
Lokasyon (Şehir/Semt): istanbul
Hatta Değil

Mood: - - - - -

[*] gönderi 23-12-2003 de 18:12

Tabi bu önemli bir nokta yazıcı laser olursa benim söylediğim baskıyı yapamayız çünkü laser tonere renkli fotokopi cihazlarında olduğu gibi silikon bir koruma tabakası atar ve ısıyla bunu sabitler, mutlaka inkjet printer olması lazım bilgisayarda A4 ün sınırlarına köşe çizgileri eklersek kolay bir şekilde A4 leri yanyana getirip çok büyük boyutlu baskılar yapabiliriz.
Kullanıcı Profilini Görüntüle Kullanıcının Tüm Gönderilerini İzle ÜDÜ Üye Bu kullanıcının MSN i var
ymn
Junior
**

Vesikalık

Gönderiler: 17
Lokasyon (Şehir/Semt): Isparta
Hatta Değil

Mood: !!...Isparta...!!

[*] gönderi 22-11-2008 de 22:53

Baskı levha yapacağımız kağıt nasıl olmalı acaba..?

Yaman YİĞİT
Birhan

Vesikalık

Gönderiler: 2791
Lokasyon (Şehir/Semt): İstanbul/Türkiye
Hatta Değil

Mood: az şekerli.....

[*] gönderi 23-11-2008 de 01:56

Hangi yöntem için? ütü ile basacaksanız bidiğimiz dosya kağıdı ve fotokopi veya laser yazıcı, asetat ile yapacaksanız a4 asetat ve inkjet yazıcı.

Birhan Taşkıran, 1965
Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim.
Olur ya ...
Kalp durur ...
Akıl unutur ...
Ben dostlarımı ruhumla severim.
O ne durur ne de unutur...
Mevlana
Kullanıcı Profilini Görüntüle E-Posta Kullanıcı Kullanıcının Sayfasına Git Kullanıcının Tüm Gönderilerini İzle ÜDÜ Üye
ymn
Junior
**

Vesikalık

Gönderiler: 17
Lokasyon (Şehir/Semt): Isparta
Hatta Değil

Mood: !!...Isparta...!!

[*] gönderi 23-11-2008 de 15:25

Yazıcıdan çıkarıp ütü ile yapacağım.Yazıcılarda kullandıgımız a4 kağıtları oluyormu..?

Yaman YİĞİT

Başa Git