Son Ziyaret: Hiç olmadı
Girilmedi [Giriş ]
Sona Git

Yazdırılabilir Sayfa | Katıl | Beğendiklerime ekle  
Yazar: Konu: Merhaba Ben Ali Timucin
atmoss
Junior
**

Gönderiler: 9
Lokasyon (Şehir/Semt): Kocali
Hatta Değil

Mood: :) Gayet ılımlı

[*] gönderi 11-4-2006 de 14:07
Merhaba Ben Ali Timucin

Merhaba

Öncelikle bizlere böyle bir site armağan ettikleri icin site yöneticilerine tesekkur etmek isterim. Kar amacı güdülmeden eldeki tüm imkanların bilgi ve becerilerin bu sekilde paylasılması Türk modelciliği icin eşsiz bir kaynak olmus. İtiraf etmem gerekirse 3 gündür bu siteyi resmen
yuttum diyebilirim. Diğer sitelere göre ziyaretci trafiği ve tecrübe seviyesine göre daha baskın çıkıyor..

Modelciliğe gemi modelciliği ile başladım. Dedem Gölcük
Donanmasında modelciymiş , Babam hoby olarak ilgilenirdi
zamanla bu hastalık bana da gecti. Uçak konusunda tecrubem olmasada ahşap ve ince işlere elim yatkındır
Amacım ilk planda siteden edindiğim eski nostaljik ucakları
yapıp orginal haline getirmek birebir aynısını yapabilmektir. Boya ve eskitme teknikleri kullanarak modelleri dönemi yansıtmalarını saglamak umarım basarılı olabilirim.

Saygılar
Ali Timucin

Siyah Beyaz Ölüm Yaşam
Kullanıcı Profilini Görüntüle E-Posta Kullanıcı Kullanıcının Sayfasına Git Kullanıcının Tüm Gönderilerini İzle ÜDÜ Üye atmoss's ICQ status Bu kullanıcının MSN i var
fircasiz
Üye

Vesikalık

Gönderiler: 296
Lokasyon (Şehir/Semt): Ankara / Kayseri
Hatta Değil

Mood: Uçucu

[*] gönderi 11-4-2006 de 17:17

Hoş geldiniz...
Kullanıcı Profilini Görüntüle E-Posta Kullanıcı Kullanıcının Sayfasına Git Kullanıcının Tüm Gönderilerini İzle ÜDÜ Üye
rudder
Senior

Vesikalık

Gönderiler: 622
Lokasyon (Şehir/Semt): Laleli / İSTANBUL
Hatta Değil

Mood: eeeeh..!

[*] gönderi 11-4-2006 de 21:05

hoşgeldiniz

Ahmet KAYA / 1965
İyi insanlarla arkadaş ol
Kötülerden uzak yerlere kaç
İç zehir verse de bir akîl
Cahilin şerbetini yerlere saç
Ömer HAYYAM
Kullanıcı Profilini Görüntüle E-Posta Kullanıcı Kullanıcının Tüm Gönderilerini İzle ÜDÜ Üye rudder's ICQ status Bu kullanıcının MSN i var
modellerim
Çýlgýn Klavyeci

Vesikalık

Gönderiler: 1720
Lokasyon (Şehir/Semt): istanbul gaziosmanpaşa
Hatta Değil

Mood: en büyük kötülük kötülüge deger vermektir

[*] gönderi 11-4-2006 de 21:30

hoşgeldiniz

alaettin şahinbaş 1960
Kullanıcı Profilini Görüntüle E-Posta Kullanıcı Kullanıcının Sayfasına Git Kullanıcının Tüm Gönderilerini İzle ÜDÜ Üye Bu kullanıcının MSN i var
oktay

Gönderiler: 2077
Lokasyon (Şehir/Semt): Orhangazi/BURSA
Hatta Değil

Mood: - - - - -

[*] gönderi 12-4-2006 de 01:32

Hoşgeldin. Hedefinin olması çok iyi. Ürettiklerini burada görmeyi çok isterim.
Kullanıcı Profilini Görüntüle E-Posta Kullanıcı Kullanıcının Sayfasına Git Kullanıcının Tüm Gönderilerini İzle ÜDÜ Üye
atmoss
Junior
**

Gönderiler: 9
Lokasyon (Şehir/Semt): Kocali
Hatta Değil

Mood: :) Gayet ılımlı

[*] gönderi 12-4-2006 de 09:39

Hoşbulduk

Gemi modelleri konusunda planlar oldukca büyük bunları nasıl pdf ´e cevrilir yada ne şekilde web´e akatrırım bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Birde modelleri grafik program vasıtası ile lazer kesim icin
digital ortama sokmak istiyorum. Bu konuda önerbiliceğiniz program var mı ?

Siyah Beyaz Ölüm Yaşam
Kullanıcı Profilini Görüntüle E-Posta Kullanıcı Kullanıcının Sayfasına Git Kullanıcının Tüm Gönderilerini İzle ÜDÜ Üye atmoss's ICQ status Bu kullanıcının MSN i var
Birhan

Vesikalık

Gönderiler: 2791
Lokasyon (Şehir/Semt): İstanbul/Türkiye
Hatta Değil

Mood: az şekerli.....

[*] gönderi 12-4-2006 de 18:00

Pdf e çevirmek yerine ozalitçide 300dpi 1bit Tiff formatında taratın. 1bit lik dosya boyu Tiff in kendi sıkıştırma protokolüyle (LZV) bir diskete sığacak kadar küçük olacaktır. Ayrıca Tiff formatı tarama boyu bilgileride içerdiğinden basıldığında doğru boyutta çıkar.

Laser kesenler çizimin genellikle freehand veya corel draw formatında olmasını ister ama kendileri dxf e çevirip autocad de dwg yapıp makinalarının kendi programlarına import ederler. Bu arada çizimin orijinali epeyce bozulur. Parçayı çizerken çizgi boyu sıfır seçilmeli ve parça olması gerekenden 0,8 veya 1mm kadar büyük olmalıdır. Büyüklük miktarı kesen makinaya, makina başındaki operatöre ve kullanacağınız malzemeye göre değişir. Denemek gerekir. Bu aktarmalar sırasında genellikle eğriler köşeli hale gelir.

Seri imalat yapılmayacaksa laser de parça kestirmek pek mantıklı değil çünkü operatör ayarları tutturana kadar veya çizim istenilen sonucu verene kadar oldukça fazla zaman ve malzeme harcamanız olasıdır.

Birhan Taşkıran, 1965
Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim.
Olur ya ...
Kalp durur ...
Akıl unutur ...
Ben dostlarımı ruhumla severim.
O ne durur ne de unutur...
Mevlana
kazem994
Acemi
*

Gönderiler: 3
Lokasyon (Şehir/Semt): ZONGULDAK
Hatta Değil

[*] gönderi 19-11-2008 de 13:51

RESMİ AUTOCAD'E ATIN SONRA ÜZERNDEN CİZİP SCALE YAPIN EN KOLAYI
Kullanıcı Profilini Görüntüle Kullanıcının Tüm Gönderilerini İzle ÜDÜ Üye

Başa Git